Villanyszerelés, villanyszerelő

Régi vezetékek cseréje, hibakeresés, javítás, új áramkörök kialakítása, díjmentes helyszíni felmérés és ajánlat, elektromos berendezések bekötése. Kis munkákat is vállalok.

Biztonságról

 

Ahogyan arról már szót ejtettünk, a 30-40 éve vagy régebben készült hálózatok nem arra lettek tervezve, hogy olyan energiafelhasználást elviseljenek, amit napjainkban egy háztartásban tapasztalunk. Sok esetben már a beérkező méretlen fővezeték is alkalmatlan arra a feladatra, amit végeznie kell. Ezért a vezetékek cseréje elengedhetetlen.

 

A megfelelő védelem két fontos területe a vagyon és az élet biztonsága. A vagyon részét azzal tudjuk védeni, hogy a vezetékek melegedését ez által a tűzveszélyt csökkentjük. Ezt elsősorban a kismegszakítókkal érjük el, illetve azzal hogy több áramkört építünk ki és lecsökkentjük a kötések számát amennyire csak lehet. Túlfeszültség levezető alkalmazása is ajánlott, bizonyos esetekben a szabvány kötelezően előírja. Az élet védelméről is gondoskodni kell, erről lentebb olvashat FI relé vagy ÁVK feladata részben.

 

Az áramkörökről:

 

A világítás áramkörét Én mindig külön építem ki, ha lehet azt is több áramkörrel, bár ma már szabvány szerint is külön kell kiépíteni, sokszor látom még új építés esetében is, hogy vegyes áramköröket készítenek. Ennek egyik oka, hogy ha a konnektorokban nincs is áram, azért ne a sötétben kelljen ülni.

További áramkört kapnak a nagy fogyasztók, mint a mosógép, szárítógép, mikró, villanysütő, stb.

 

Áramkörök kiosztására példa:

 

FI vagy ÁVK feladata

 

Eddig sokat beszéltünk a vagyon védelméről, de ennél is fontosabb az élet védelem. Sajnos az áramütéses balesetek száma még a villamos tüzek számánál is magasabb. Igaz sok esetben csak kellemetlen érzés az eredmény, de nem ritkán maradandó sérülést okoz, vagy halállal végződik. Ennek eredményeképpen kitaláltak már olyan szerkezeteket, melyek védenek a testzárlat, és az áramütés ellen, de nagyon kevés helyen látható felszerelve. Az FI relé működése nagyon egyszerű, az ára semmi az életünkhöz mérve, és egyébként már kötelező is beépíteni.

Egyszerű példa: Van egy fém burkolatú háztartási gép (pl mosógép, vagy akár egy fém burkolatú lámpa). Valamilyen okból a fázisvezető hozzáér ehhez a fém burkolathoz, a gép, vagy lámpa külső teste áram alá kerül. Amikor valaki megfogja, megrázza az áram. Saját magam is fogtam már meg így mosógépet, bojlert, de még olyat is tapasztaltam, hogy a csapvíz rázott, csípet. Senki nem szeretné, hogy áramütés érje Őt vagy esetleg a kisgyerekét. Az FI relé lekapcsolj az áramkört, amelyiken ilyen hiba történik. Nagyon érzékeny, és azonnal reagál, amikor bekövetkezik a testzárlat. Legalább egy kötelező, de inkább több ilyen relé felszerelését ajánlom.

Miért? Azért mert testzárlat esetén az összes áramkört lekapcsolja, amelyet véd. Ezért célszerű külön védeni pl. a világítás, fűtés, vagy a hűtők, fagyasztók áramköreit. Mégpedig azért mert pl. ha Ön elmegy otthonról, és egy egyszerű kültéri lámpa miatt lekapcsol az áram az egész házban, akkor leáll a fűtés szivattyú, vagy éppen leolvad a fagyasztó. Ha este történik, akkor sötét lesz az egész házban. Így néz ki egy FI relével szerelt lakáselosztó:

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 2
Heti: 5
Havi: 25
Össz.: 6 392

Látogatottság növelés
Oldal: Biztonságról
Villanyszerelés, villanyszerelő - © 2008 - 2024 - villanyszereles-bj.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »